Legalizacja związków jednopłciowych
Państwa są zobowiązane do zapewnienia formy prawnej ochrony dla par tej samej płci, choć nie muszą przyznawać im prawa do małżeństwa
Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczył skargi pięciu par jednopłciowych przeciwko Polsce. Skarżący zarzucali naruszenie prawa do życia prywatnego i rodzinnego (art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka), twierdząc, że polskie prawo nie umożliwia im legalizacji związków jednopłciowych i uznania ich przez państwo.
ETPCz orzekł, że brak uznania prawnego takich związków przez Polskę narusza prawa tych osób, w szczególności w zakresie ochrony ich życia prywatnego i rodzinnego.
Państwa są zobowiązane do zapewnienia formy prawnej ochrony dla par tej samej płci, choć nie muszą przyznawać im prawa do małżeństwa. Wyrok ten wpisuje się w dotychczasową linię orzeczniczą ETPCz, który podobnie orzekał w sprawach przeciwko innym państwom.
Jeżeli zainteresował Państwa opisany wyżej temat, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią oraz do umówienia spotkania w biurze Kancelarii w Tarnowie.
Najnowsze artykuły:
Kategorie:
- CUDZOZIEMCY
- KOMORNIK / EGZEKUCJA
- NIE TAKI SĄD STRASZNY
- TARCZA ANTYKRYZYSOWA W ZWIAZKU Z P A N D E M I Ą
- UBEZPIECZENIE MAŁŻONKA
- UBEZWŁASNOWOLNIENIE
- ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH
- ROZWÓD I SEPARACJA
- ODSZKODOWANIE
- UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA W PRAWIE KANONICZNYM
- WYROK ZAOCZNY
- ZWIERZĘTA
- PRAWO AUTORSKIE
- PRAWO CYWILNE
- PRAWO KARNE
- PRAWO PRACY
- PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE
- PRAWO SPADKOWE