BĘDĘ ŚWIADKIEM W SĄDZIE
Jak uzyskać zwrot kosztów podróży? Jak usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie?
Kiedy Sąd może zarządzić przesłuchanie świadka w sądzie właściwym dla jego miejsca zamieszkania?
Na wniosek świadka, Sąd który go wezwał może zarządzić przesłuchanie świadka w Sądzie właściwym dla jego zamieszkania a dokładnie w sądzie rejonowym, który jest najbliższy miejscu zamieszkania świadka. Wniosek trzeba uzasadnić i wskazać okoliczność uniemożliwiającą przyjazd. Takimi okolicznościami oprócz znacznej odległości może być również choroba, inwalidztwo czy opieka nad dziećmi.
Jak świadek może uzyskać zwrot kosztów podróży związanych z obowiązkowym stawiennictwem na rozprawie?
Świadek może uzyskać zwrot kosztów podróży związanych ze stawiennictwem w Sądzie składając wniosek otwiera się w nowym do Sądu, do którego wstawił się na rozprawę. Wraz z wnioskiem o przyznanie należności świadek powinien okazać dowód osobisty oraz podać numer rachunku bankowego w przypadku kiedy zwrot ma trafić na konto świadka.
Jak świadek może usprawiedliwić swoją nieobecność na rozprawie i co należy zrobić, aby Sąd uchylił nałożoną karę porządkową za nieusprawiedliwione niestawiennictwo na rozprawie?
Przede wszystkim nieobecność musi być usprawiedliwiona na piśmie. Jeżeli nieobecność spowodowana jest chorobą, wówczas należy złożyć zwolnienie lekarskie, które musi poświadczyć lekarz sądowy. Listęotwiera się w nowym Listę takich lekarzy znajdziesz na stronie internetowej Sądu. Aby Sąd uchylił nałożona karę porządkową należy złożyć pisemnie usprawiedliwienie wraz z prośba o uchylenie kary w terminie 7 dni od daty otrzymania pisemnego zawiadomienia o jej nałożeniu.
Jeżeli zainteresował Państwa opisany wyżej temat, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią oraz do umówienia spotkania w biurze Kancelarii w Tarnowie.
Najnowsze artykuły:
Kategorie:
- CUDZOZIEMCY
- KOMORNIK / EGZEKUCJA
- NIE TAKI SĄD STRASZNY
- TARCZA ANTYKRYZYSOWA W ZWIAZKU Z P A N D E M I Ą
- UBEZPIECZENIE MAŁŻONKA
- UBEZWŁASNOWOLNIENIE
- ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH
- ROZWÓD I SEPARACJA
- ODSZKODOWANIE
- UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA W PRAWIE KANONICZNYM
- WYROK ZAOCZNY
- ZWIERZĘTA
- PRAWO AUTORSKIE
- PRAWO CYWILNE
- PRAWO KARNE
- PRAWO PRACY
- PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE
- PRAWO SPADKOWE